Статті

Червень, 09-2016
 
Переглядів: 752 Роздрукувати

Свято Вознесіння Господнього належить до числа дванадцяти найбільших свят у церковному році і безпосередньо пов’язане із святом Воскресіння Ісуса Христа. Святкується воно на сороковий день після Великодня. Число 40 - не випадкове, а містить глибоку суть. У всій Священній історії це був час закінчення великих подвигів. За Законом Мойсея в 40-й день немовлята мали приноситися батьками в храм, до Господа. І тепер в сороковий день після Воскресіння, як після нового народження, Ісус Христос повинен був увійти до небесного храму Свого Отця Небесного, як Спаситель людства .

Згідно із текстами Нового Завіту, Ісус Христос явився своїм учням в Єрусалимі та звелів чекати пришестя Святого Духа. Він піднявся з учнями на гору Єлеонську, де востаннє благословив їх промовивши своїм учням: «Мир вам!» , а потім дав останню настанову: «Ідіть і навчіть усі народи, хрестячи їх во ім'я Отця і Сина, і святого Духа, навчаючи їх зберігайте все те, що я вам заповів, і я перебуватиму з вами повсякденно аж до кінця світу» і вознісся на небо.

Про Вознесіння апостол та євангелист Марк пише: «Ісус зібрав своїх учнів і сказав: Ідіть же по всьому світу та проповідуйте Євангеліє. Хто увірує, той буде спасенний, а хто не увірує, то буде осуджений. Ім'ям моїм виганятимуть бісів, на хворих будуть руки класти і добре їм стане. Господь же Ісус, промовивши до них так, вознісся на небо і возсів праворуч Бога-Отця». 

осподь наш Ісус Христос видимо і урочисто зійшов на небо, щоб відкрити шлях невидимій благодатній дії Святого Духа, бо всі особи Святої Тройці приймають участь у нашому спасінні. Діло відкуплення людства було звершене Ісусом Христом, а діло благодатного освячення належало звершити Святому Духові, а також Господь залишив Своє Божественне Тіло в таїнстві Святого Причастя, щоб з нами нерозривно перебувати, промовляючи: «Я з вами до кінця віку» (Мф. 28:20).

Возносячись на небо, Христос – Спаситель відкрив всім віруючим в Нього благодатний шлях до Отця Небесного. Цим шляхом хреста, очищення, самовідданості, внутрішнього відновлення можна досягнути і нам висоти святої слави.